Jdi na obsah Jdi na menu
 


DVD přehled : únor 2007

22. 2. 2007
Strážce (USA 2006)
 
V řadách agentů tajné služby Spojených států se dosud nikdy neobjevil zrádce…až doteď. A všechny důkazy mluví proti Peteovi Garrisonovi (Douglas), jednomu z nejdůvěryhodnějších agentů celé instituce. Garrison se ocitá na útěku, ale v patách má dva neúprosné federální agenty. V krajně nepříznivé situaci musí nejen očistit své jméno, ale hlavně zmařit pokus o zavraždění prezidenta dřív, než bude pozdě!
 
Režie: Clark Johnson Hrají: Michael Douglas, Kiefer Sutherland, Eva Longoria
 
Bonusy: Alternativní konec; Vynechané scény; Komentáře; Film o filmu Tajná služba: Stavět na tradiční dokonalosti; Film o filmu: V prezidentském stínu: Ochrana prezidenta
 
Svatby jako řemen (Velká Británie 2006)
 
Film vypráví příběh tří mladých párů, které se ze všech sil snaží zvítězit v soutěži časopisu Confetti o "nejoriginálnější svatbu roku". S pomocí svérázných svatebních poradců, příbuzných a přátel překonávají soutěžící šílenou nervozitu, zákeřné kopance i nepovedené plastiky nosu, jen aby dosáhli na hlavní výhru. I přesto, že se u tohoto rozkošného a zábavného hraného dokumentu budete válet smíchy, si nakonec uvědomíte, že jde vlastně o dokonalou očkovací látku proti svatebním choutkám.
 
Režie: Debbie Isitt Hrají: Martin Freeman, Jessica Stevenson, Jimmy Carr
 
Bonusy: 3 nové konce; "Komfety padají dál" - Filmy o filmu: Více slz a vzteku, Za 4 týdny to vypukne, Za 2 týdny to vypukne, Za týden to vypukne
 
Tajemství rovnováhy (USA/Německo 2006)
 
Dan Millman (Mechlowicz) je talentovaný mladý atlet předurčený k zisku olympijského zlata, který pro to, aby byl nejlepší, udělá cokoliv. Má vše, na co si vzpomene: trofeje, rychlé motocykly, krásné dívky i divoké večírky. Úspěch v životě je pro něj vším. Pak ale na benzinové stanici potkává záhadného cizince (Nolte), který mu otevírá pro něj dosud nepoznané světy odolnosti a nových znalostí. Dan si uvědomuje, že je ještě hodně věcí, které se musí naučit a ještě víc těch, se kterými se musí nadobro rozloučit. Jen tak se mu totiž může podařit v nové situaci uspět. Příběh o síle lidské vůle byl natočen podle částečně autobiografické knihy Dana Millmana Cesta pokojného bojovníka, kterou si oblíbili miliony čtenářů po celém světě.
 
Režie: Victor Salva Hrají: Scott Mechlowicz, Nick Nolte, Amy Smart, Ashton Holmes, Agnes Bruckner
 
Putování za vínem 2: Francie (2004)
 
Putování za vínem - seriál, ve kterém se podrobně seznámíte s velkou vinařskou inspirací - Francií- s jejími hlavními vinařskými regiony. V osmi dílech se před Vámi poodhrnuje tajemství pěstování, výroby, skladování a konzumace vína v této kolébce světového vinařství.
 
Hrají: Jan Vala
 
 
 
Klik: Život na dálkové ovládání (USA 2006)
 
Michael Newman (Adam Sandler) je věčně ustaraný workholik. Nemá téměř žádný čas na svou ženu (Kate Beckinsale) a děti, zvlášť když musí neustále usilovat o přízeň nevděčného šéfa a bojovat o zasloužené povýšení. Až potrhlý prodavač Morty (Christopher Walken) mu nabídne klíč ke splnění všech jeho přání: magické dálkové ovládání, díky kterému se může vyhnout všem životním přehmatům, jež pro něj měly stále nepříjemnější důsledky. Michael své nové schopnosti před okolím škodolibě tají, zrychleně přeskakuje nepříjemné události své rodiny i svých přátel a vůbec si neuvědomuje, že dálkové ovládání postupně přebírá kontrolu nad jeho životem.
 
Režie: Frank Coraci Hrají: Adam Sandler, Kate Beckinsale, Christopher Walken
 
Bonusy: Filmy o filmu: Skvělá kuchyně - dodatečné záběry ke " Kostýmu tlusťocha", Udělejte zemne starouše a tlousťocha - jak se vytvářely masky; Klik - natáčení speciálních efektů; (Bonusy necenzurovány a bez titulků)
 
Organizace Alfa: Hádův faktor (USA 2006)
 
Stephen Dorff a držitelé Oscara Mira Sorvino a Anjelica Huston se představují ve filmovém přepisu celosvětově proslulého příběhu o hrdinství a spiknutí, který byl natočen podle úspěšné řady knihspisovatele Roberta Ludluma (Agent beze jména). Podplukovník Jonathan Smith je specialista na nemoci a bývalý agent elitní organizace Alfa. Ta zaměstnává ty nejlepší politické a technické experty a je podřízena přímo prezidentce (A. Huston). Když se na různých místech USA objevuje záhadný smrtelný virus, povolávají Smitha ihned zpátky do služby. Jen on je totiž schopen najít a izolovat zdroj nákazy dřív, než si vyžádá miliony životů. Všechny čeká nelítostný souboj s časem a skutečností, že za vším stojí spiknutí, které sahá až do nejvyšších a nejmocnějších vrstev společnosti.
 
Režie: Mick Jackson Hrají: Stephen Dorff, Mira Sorvino, Blair Underwood
 
Pidihajzlík (USA 2006)
 
Měla to být úplně běžná zakázka. Drobounký lupič klenotů Calvin je najat, aby ukradl drahý královský diamant. Jeho zabedněný parťák Percy ale diamant upustil přímo do kabelky Vanessy a jejich dokonalé plány tím poněkud pokazil. A tak když narážejí na Vanessina manžela Darryla, který beznadějně touží po vlastním dítěti, nenapadá Calvina nic chytřejšího, než obléci plenky a hrát si na opuštěné dítě. V nové roli musí přetrpět spoustu ponížení a odporných rodinných vycházek. Hlavně však musí dostat drahokam zpět dřív, než ho jeho "noví" rodiče odhalí. Režie filmu se ujal Keenen Ivory Wayans (Někdo to rád blond).
 
Režie: Keenen Ivory Wayans Hrají: Marlon Wayans, Shawn Wayans, Tracy Morgan
 
Bonusy: Vynechané a prodloužené scény; Film o filmu; Film o natáčení vizuálních efektů; Lindenův svět; Metoda nebo šílenství; Komentáře herců
 
V tom domě straší! (USA 2006)
 
Mladý DJ Walters měl vždycky podivné tušení, že se starým domem pana Nebbercrackera na protější straně ulice není něco v pořádku. V domě se neustále záhadně ztrácejí věci - zatoulané basketbalové míče, tříkolky, hračky i domácí zvířata. Co se pak asi muselo stát paní Nebbercrackerové? Když se ale dům začne chovat jako opravdová příšera, zvědavost je tak silná, že se se svými kamarády Chowderem a Jenny vydají tajemství oživlého domu odhalit. Klidná výprava se změní v napínavý souboj, během kterého musí mladí přátelé soupeřit s těžko přemožitelnou silou a zachránit sebe i všechny sousedy před zkázou. Robert Zemeckis (|Polární expres, trilogie Zpátky do budoucnosti) a Steven Spielberg (E.T. - Mimozemšťan, Jurský park, trilogie Indiana Jones) společně uvádějí animovaný film tak zábavný, že ho budete chtít vidět znovu a znovu.
 
Režie: Gil Kenan Hrají: Steve Buscemi, Maggie Gyllenhaal, Jon Heder, Jason Lee
 
Bonusy: 7 filmů o filmu; Umění filmu - fotogalerie; Vývoj z více úhlů, Eliza proti Nebbercrackerovi; Komentáře autorů; Dobrodružství pokračuje i online: internetová adresa, kde naleznete skvělé hry a spoustu další zábavy!
 
Kokoda (USA 2006)
 
Nová Guinea 1942 - Austrálie je ve válce s Japonskem. Malá skupina australských vojáků z 39. praporu byla vysazena jako předsunutá hlídka daleko za hranicemi Isuravy - vesnice na pralesní stezce Kokoda. Po neustálým tlakem japonských útoků a nepřetržitým bombardováním se vojáci ocitají naprosto odříznuti od svých záložních jednotek. Neprostupná džungle hluboko za nepřátelskou linií jim ztěžuje jejich úsilí dostat se do bezpečí základny australských oddílů. Neustálé ústupové boje s nepřítelem a nedostatek všecho vyvolává i první konflikty v jednotce. Po mnoha dnech bez jídla a odpočinku se skupina vojáků i se svými raněnými spolubojovníky na pokraji naprostého vyčerpání vynořují z džungle u svých jednotek. Nečeká je ale žádný odpočinek, jen další tvrdý boj s postupující japonskou armádou.
 
Režie: Alister Grierson Hrají: Travis McMahon, Simon Stone, Luke Ford
 
Samotář Jim (USA 2005)
 
Jim (Casey Affleck) se neúspěšně pokusil usadit v New Yorku a jen velmi nerad se vrací do rodného městečka. Ihned po příjezdu si znovu připomíná, proč tehdy odcházel: milující, ale panovačná matka (Mary Kay Place), odtažitý otec (Seymour Cassel) a deprimovaný starší bratr (Kevin Corrigan), jehož věčné "nehody" jsou přinejmenším podezřelé. Téměř jako zázrak se pak může jevit jeho nově vznikající vztah s místní zdravotní sestřičkou (Liv Tyler) a jejím malým synem, protože hlavně díky nim se Jim pomalu učí posouvat životem vpřed, ani by přitom ostatní nechával za sebou. Film natočil Steve Buscemi, pod jehož vedením se v hlavních rolích předvádějí skvělí Casey Affleck, Liv Tyler a Mary Kay Place.
 
Režie: Steve Buscemi Hrají: Casey Affleck, Liv Tyler, Mary Kay Place, Seymour Cassel
 
Zabil jsem Einsteina, pánové (Československo 1970)
 
Děj sci-fi komedie Zabil jsem Einsteina, pánové... se odehrává střídavě v Americe někdy na přelomu druhého a třetího tisíciletí a v Praze roku 1911. Je založen na myšlence, zda a do jaké míry by předčasná smrt zakladatele moderní fyziky Alberta Einsteina ovlivnila vývoj života na naší planetě. Na rozdíl od většiny děl tohoto žánru, která míří do daleké budoucnosti, se zde děj naopak vrací pomocí "stroje času" do minula. Podle tvrzení autorů filmu je skutečnost, že profesor Einstein mohl přijít v Praze roku 1911 o život, historickým faktem.
 
Režie: Oldřich Lipský Hrají: Stella Zázvorková, Helena Růžičková, Iva Janžurová, Andrea Čunderlíková
 
Bonusy: Filmografie; Fotogalerie; Rozhovory
 
Ďábel nosí Pradu (USA 2006)
 
Získala vysněnou práci v New Yorku, pro kterou by miliony žen zabíjely, to ale ještě nevěděla, kdo bude její šéfovou. Držitelka Ceny Akademie Meryl Streep a Anne Hathaway se představují v hlavních rolích po všech stránkách zábavného filmu, jenž byl natočen podle veleúspěšného humoristického románu spisovatelky Lauren Weisberger. Mladičká Andy Sachs (Hathaway) pracuje jako asistentka nesnesitelně náročné editorky newyorského módního časopisu Mirandy Priestly (Streep). Andy má sice práci, o které sní milióny dívek, ale ve skutečnosti je jen Mirandiným fackovacím panákem a někdy jí jde doslova o život! Ďábel nosí Pradu je svěží, vtipný a kouzelný film, jehož kvality podporují i skvělé výkony Stanleyho Tucciho a Emily Blunt ve vedlejších rolích. Navíc DVD obsahuje spoustu bonusů, které prostě musíte mít.
 
Režie: David Frankel Hrají: Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt
 
Bonusy: Komentáře; Vynechané scény; Film o filmu; Nepovedené záběry; Trailer
 
Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (USA 2006)
 
Nejrychlejší muž na čtyřech kolech. To je Ricky Bobby (Will Ferrell) – mohutný vlasatý americký stroj na vítězství a jeden z největších jezdců série NASCAR v celé její historii. Je to sice trochu zabedněný idiot s poněkud větší dávkou odvahy, ale má všechno, co si může přát: luxusní dům, okouzlující manželku (Leslie Bibb) a tolik hamburgerů, kolik se do něj vejde. Rickyho super divoký životní styl však zasáhne nečekaná rána, když mu porážku uštědří namyšlená evropská jednička Jean Girard (Sacha Baron Cohen – Borat) a udělá z něj ubohou, vystrašenou trosku. Navíc si jeho ženu i úspěch přivlastní jeho stejně bláznivý "kámoš" Cal Naughton, Jr. (John C. Reilly). A tak Rickymu nezbývá než opět pořádně šlápnout na pedál, aby svou kariéru vrátil do starých kolejí, porazil Girarda a získal zpátky slávu a bohatství. Protože jak Ricky vždycky říkal: "Když nejsi první, jsi poslední!"
 
Režie: Adam McKay Hrají: Will Ferrell, Michael Clarke Duncan, John C. Reilly
 
Bezva vejška (USA 2006)
 
Autoři filmů Lhář, lhář a Božský Bruce tentokrát přinášejí bláznivou komedii o omylech a nedorozuměních ,které kvůli své nebetyčné smůle způsobil bystrý, ale trochu líný Bartleby. Když se Bartleby a jeho kámoši ani na několikátý pokus nedostanou na univerzitu, přicházejí na způsob, jak tenhle menší problém vyřešit. Založí si svou vlastní školu! Jenže ... vše se rozkřikne trochu víc, než původně mělo. Kolem školy se brzy prochází houfy koček v bikinách, u bazénu se koná nekonečný mejdan a Bartlerbyho čekají velké starosti - jak přesvědčit studenty a úřady, že tahle falešná univerzita má něco do sebe!
 
Režie: Steve Pink Hrají: Justin Long, Blake Lively, Diora Baird
 
Šavlozubý tygr (USA 2005)
 
Přírodní park Valalola patří mezi nejmodernější poznávací parky na světě a jeho majitel Niles je na něj právem hrdý. Celý ostrovní komplex se zvířecím parkem je úplným rájem luxusu. Zrovna ve chvíli, kdy Niles před vstupní branou vítá malou skupinku vysokoškoláků těšících se na fantastickou podívanou, ho jeho bezpečnostní tým ujišťuje, že opakující se výpadky proudu na ostrově nemusí nikoho znepokojovat. Opak je ale pravdou a děsivá hrůza právě začíná. Výpadky proudu postupně zasahují klece napříč celým parkem a z jedné z nich uniká zmutovaný šavlozubý tygr. Tahle krvelačná šelma - výsledek nepovedeného projektu klonování - právě začíná stopovat svou oběť. Je totiž rozhodnutá sežrat vše, co se hýbe. Poklidný výlet do krásného prostředí se tak pro skupinku mladých lidí mění v nelítostný boj o holý život s nemilosrdnou bestií.
 
Režie: George Miller Hrají: Robert Carradine, Natalie Avital, Parry Shen
 
Ukradená vzducholoď (Československo 1967)
 
Film Ukradená vzducholoď vypráví historku pěti pražských kluků, kteří při slavné Jubilejní výstavě roku 1891 odlétnou z pražského Výstaviště s "řiditelnou" vzducholodí podnikatele Findejse, přelétnou s ní celou Evropu a havarují na neznámém exotickém ostrově uprostřed oceánu. Tady prožijí řadu typicky verneovských dobrodružství, než je zachrání výprava organizovaná pohotovým žurnalistou Ardanem. Při výtvarném řešení obrazu se tvůrci nechali vést atmosférou ilustrací "verneovek" z přelomu 19. a 20. století a humorným pohledem na tehdejší dobu převratných zázraků techniky.
 
Režie: Karel Zeman Hrají: Michal Pospíšil, Jitka Zelenohorská, Karel Effa
 
Bonusy: Filmografie, fotografie, rozhovory
 
Blue Sky Film
 
Svádění (USA 2005)
 
Kimberly je třináctiletá puberťačka z Beverly Hills. Je krásná, chytrá, zábavná, vzrušující, ale dokáže šokovat svou krutostí. Udělá cokoli, aby se stala slavnou a atraktivní. Rozhodne se svést svého třídního učitele. Zaplétá se do sítě lhaní, předstírání, vydírání...až se nakonec dostane před soud za své zvláštní sexuální praktiky.
 
Režie: Marcos Siega Hrají: Evan Rachel Wood, Elisabeth Harnois, Jane Krakowski                         
 
Bonusy: Trailer
 
Kupec benátský (USA/Velká Británie 2004)
 
Benátky, 16. století. Hrabivý židovský lichvář Shylock je ještě horší než jeho špatná pověst. Nevynechá jedinou příležitost, aby si vychutnal potíže křesťanských šlechticů, které nouze zavádí do jeho domu. Jednoho dne požádá lichváře o půjčku vážený kupec Antonio, jehož mladý přítel Bassanio zoufale potřebuje peníze, aby získal ruku milované Porcie. Když ovšem Antonio nemůže peníze včas vrátit, má Shylock volnou ruku k tomu, aby si léta ponižování a pohrdání na nenáviděném světě vybral i s úroky. Cena, kterou má Antonio zaplatit, má být skutečně bolestná Klasická divadelní hra Williama Shakespeara s novou naléhavostí ožila v rukou režiséra Michaela Radforda. Nadčasový příběh vypráví nejen o náhodě a osudu, vládnoucích lidským životům, ale také o antisemitismu. Radford, využívající špičkového hereckého obsazení a zdůrazňující vizuální krásu svých filmových obrazů, se vydal cestou klasické adaptace.
 
Režie: Michael Radford Hrají: Jeremy Irons, Al Pacino, Joseph Fiennes
 
Bonusy: Trailer
 
Směr smrt (Kanada 2006)
 
Podivná autonehoda. Dvě zdemolovaná auta. Dvě zkrvavené ženy. Obě v kritickém stavu v nemocnici. Zatímco bojují o život, policie vyšetřuje, jak ke srážce došlo. Šlo o náhodu nebo se ženy srazily záměrně. Co předcházelo krvavé kolizi?
 
Režie: John Fawcett Hrají: Kathleen Robertson, Andrea Roth, Linden Ashby
 
 
 
Úplně mimo (Francie 2006)
 
Roland najde policejní uniformu. Neodolá pokušení a v uniformě se jde naobědvat na policejní stanici. Tam potká okouzlující ženu, která zoufale bojuje s příbuznými o své dítě. Rolandovi se hra na četníka zalíbí, a tak neváhá ani minutu a vrhá se do vyšetřování případu. Jeho nadšení je mnohem větší než jeho schopnosti. Potíže číhají na každém kroku, protože Roland je chodící živelná pohroma.
 
Režie: Albert Dupontel Hrají: Albert Dupontel, Bouli Lanners, Claude Perron, Yolande Moreau
 
Bonusy: Trailer
 
HCE
 
Candy (Austrálie 2006)
 
Krásná mladá malířka Candy (Abbie Cornish) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (Heath Ledger). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (Tony Martin a Noni Hazlehurst) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu.
 
Režie: Neil Armfield Hrají: Abbie Cornish, Heath Ledger, Paul Blackwell, Tom Budge
 
Let´s dance (USA 2006)
 
Tyler Gage je rebel na špatné straně Baltimoru, který má však sen, že se jednoho dne odtud dostane. Nora je prvotřídní prima balerína, která navštěvuje v Baltimoru ultra-elitní Marylandskou školu umění, a jediná věc, která stojí v cestě její jasně zářivé budoucnosti, je najít skvělého tanečního partnera pro své vystoupení. Když se Tyler kvůli potížím se zákonem dostane do Marylandské školy umění na veřejně prospěšné práce, je pro všechny jen drzým outsiderem. Jeho taneční nadání se však nezapře a Nora zjistí, že v tomto drsném klukovi je něco víc. Podaří se oběma realizovat své sny? A co láska? Nezkomplikuje jim životy? 
 
Režie: Anne Fletcher Hrají: Channing Tatum, John Henderson, Rachel Griffiths, Anne Fletcher
 
Našli mě naši (USA 2006)
 
Co se stane, když najdete své biologické rodiče a oni ani zdaleka nesplňují vaše skryté představy? Bláznivá komedie s hvězdným obsazením o tom, co se stane, když přijdou na krátkou návštěvu a zůstanou navždy. Váš život už nikdy nebude jako předtím.
 
Režie: Greg Glienna Hrají: Christine Baranski, Kathy Bates, Ed Begley Jr., Neve Campbell
 
 
Svéráz národního rybolovu (Rusko 1999)
 
Chytat ryby je někdy pěkná nuda, ale chytat ryby a mít u toho šestnáct beden vodky, už zase taková nuda není. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že partu našich rybářů zanese proud (i s bednama vodky) do Finska. Nestačili ještě ani vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranice...
 
Režie: Alexandr Rogožkin Hrají: Alexej Buldakov, Viktor Byčkov, Semjon Strugačov, Sergej Russkin, Ville Haapasal
 
Bonusy: Filmografie, fotografie, rozhovory
 
Volver (Španělsko 2006)
 
Svým v pořadí již 17. snímkem se největší evropská režisérská ikona vrací ke svým kořenům, ke své matce, k místu kde vyrůstal. K místu, kde se zastavil čas a obyvatelé si při každodenním klábosení opečovávají své vlastní hroby. Abuela (Carmen Maura) je moderní žena a dobrá matka. Zamilovala se do muže, který není zrovna svatoušek. Když umírá, vrací se do města, aby dořešila věci, které nemohla srovnat za svého života. Mezi ně patří i vztah ke svým dcerám Raimundě (Cruz) a Sole (Dueňas).
 
Režie: Pedro Almodóvar Hrají: Penélope Cruz, Carmen Maura, Lola Duenas, Blanca Portillo
 
Intersonic
 
Záhada Lucy Keyes (USA 2006)
 
Po strašlivé nehodě, která otřásla jejich životy, se Jeane a Gyu Cooleyovi (Julie Delpy a Justin Theroux) přestěhují se svými dvěma dcerami Molly a Lucy (Cassidy Hinkle) do jiné země, aby zde začali nový život.  Guy dostane novu práci v Wachusett Mountain, Jeanne ale začne slyšet hlasy ve větru. Brzy zjistí, že jejich dům má temnou minulost.  Dům patřil kdysi Robertu a Marthě Keyes a jejich dceři Lucy, která záhadně před 250 lety zmizela. V městě se traduje pověst, že duch Marthy neustále hledá svou zmizelou dceru. Pronásledována hrozivými sny a neustálým pláčem, který slýchá v noci, se Jeanne rozhodne odkrýt několik let staré tajemství a zjistit vše o legendě.
 
Režie: John Stimpson Hrají: Julie Delpy
 
Historie Punku (USA/Velká Británie 2005)
 
Pohled na vývoj a rozvoj punku za pomoci jeho hlavních představitelů.
 
Režie: Don Letts
 
 
 
 
 
 
Prehistoric park 1-3 (Velká Británie 2006)
 
99.9 % tvorů, kteří kdysi žili na Zemi, již dávno vyhynulo. Představte si, že můžete cestovat zpět časem a všechny opět uvidět. A co když vyhynutí není věčné? A co když je můžeme navrátit zpět do ... rezervace....prehistorického parku! Nigel Marven je přesvědčený, že je schopný cestovat časem zpět do doby pravěkých tvorů a zachránit několik pozoruhodných tvorů, které kdy chodili po této zemi. Znovu zachránění tvorové jsou umístěni do prehistorického parku, kde žijí pod dohledem týmu expertů. Ale nic není tak jednoduché, jak to vypadá. První problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Jak si teď poradí odborníci s dvěma nevrlými T-rex teenagery? A proč onemocněl jediný mamut? To vše je velkou výzvou pro tým odborníků v prehistorickém parku v této brilantní šesti dílné sérii.
 
Svatba na spadnutí (USA 2006)
 
Emily a Ben se potkali jednou na Vánoce, teď po dvou letech chtějí na Vánoce spojit své životy. Emily ale musí odjet za prací, tak všechny plány kolem svatby přenechá Benovi. První problémy nastávají už při obstarávání šatů pro družičky...Emilyin sen o perfektním dnu se pomalu rozplývá v nenávratnu... Když se k tomu namane ještě sněhová bouře jdou ideály stranou...
 
Režie: Michael Zinberg Hrají: Sarah Paulson
 
Magic Box
 
Iluzionista (USA 2006)
 
Nadaný iluzionista Eisenheim (Edward Norton) ohromuje vídeňské publikum a o jeho výjimečnosti se dozvídá také princ Leopold (Rufus Sewell). Krutý následník trůnu se rozhodne navštívit Eisenheimovo vystoupení se svou krásnou snoubenkou Sofií (Jessica Biel). Ta si brzy uvědomuje, že zná mága z dětství. Téměř zapomenutý vztah znovu ožívá a tajní milenci se rozhodnou spolu uprchnout. Následujícího dne je však Sofie nalezena mrtvá. Zdrcený Eisenheim nedbá vyšetřujícího inspektora Uhla (Paul Giamatti) a bere spravedlnost do svých rukou. Musí dokázat Leopoldovu vinu na Sofiině smrti dříve, než bude sám zničen. Nikdo netuší, že se tajemný mág teprve chystá předvést největší iluzi své kariéry...
 
Režie: Neil Burger Hrají: Edward Norton, Jessica Biel, Paul Giamatti
 
Bonusy: Záběry z natáčení, trailer
 
Předtucha (Japonsko 2004)
 
Další z úspěšných japonských hororů, které ovládly západní svět. Předtucha, vás zavede do světa nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla. Hideki Satomi je profesor, jehož život je obrácen vzhůru nohama poté, co najde útržek novin s oznámením o úmrtí jeho dcery.  Ta opravdu zemře při autonehodě. Tři roky po této tragédii jsou její rodiče stále naprosto zničeni, ale život jim do cesty připraví další nástrahy v podobě novinových článků předpovídajících smrt jejich přátel. Podaří se jim tentokrát změnit osud?
 
Režie: Norio Tsuruta Hrají: Daisuke Ban, Hiroshi Mikami
 
Miláček (USA 2005)
 
Kdyby příliš mnoho lásky byl zločin, panovačné matce Emily (Kyra Sedgwick) by byl udělen doživotní trest ve vězení. Její rodiče se milovali, ale jejich dcera jim byla lhostejná. Nyní, jako dospělá žena, je Emily posedlá tím mít vlastní dítě a udělá pro to vše. Když se jí narodí syn Paul, vytvoří pro něj idylické prostředí a snaží se jej kompletně odtrhnout od okolního světa. Pohled na děsivou posedlost a paranoiu s hvězdným obsazením v čele se Sandrou Bullock a Kevinem Baconem.
 
Režie: Kevin Bacon Hrají: Kyra Sedgwick, Kevin Bacon, Sandra Bullock
 
Černá Dahlia (USA 2006)
 
Černá Dahlia, příběh posedlosti, lásky, korupce a mravní zkaženosti. Mladá a krásná Elizabeth Short (Mia Kirshner) „Černá Dahlia“ přišla do Hollywoodu, aby se stala slavnou herečkou. Nebyl to však její herecký talent, který ji přinesl slávu, ale její brutální vražda. Detektivové Lee Blanchard (Aaron Eckhart) a Bucky Bleichert (Josh Hartnett), se stávají posedlými nalezením vraha. V dalších rolích uvidíte Scarlett Johansson a dvěma Oscary oceněnou Hillary Swank. Natočeno podle skutečného příběhu.
 
Režie: Brian De Palma Hrají: Josh Hartnett, Scarlett Johansson, Aaron Eckhart, Hilary Swank
 
Bonusy: Trailer, záběry z natáčení, rozhovory
 
Pustina (Velká Británie 2006)
 
Skupina mladých delikventů je přivezena do nápravného zařízení na pustý ostrov. Záhy však zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.  Čeká zde na ně psychopatický vrah se zákeřnými pastmi, hladovou smečkou psů a smrtícími zbraněmi. Hrůza, násilí a boj o přežití vtrhne na vaše obrazovky v tomto mistrovském thrilleru od režiséra filmu Mrtvá hlídka.
 
Režie: Michael J. Bassett Hrají: Sean Pertwee
 
Nezapomenutelné dětství (USA 2004)
 
Americký umělec Tom Warshaw (David Duchovny) žijící v Paříži hledá odpovědi na své problémy v dospělosti ve vzpomínkách na svoje neobyčejné dětství….Píše se rok 1973 a třináctiletý kluk z Manhattanu právě dozrává v muže. Zatímco jeho matka truchlí po zemřelém manželovi, Tom se vyrovnává se svým smutkem jinak, útěky ze školy a kamarádstvím s Pappasem (Robin Williams), slabomyslným uklízečem. Poté, co Tomovým životem otřese nečekaná tragédie, je postaven před těžké rozhodnutí., kterému po třiceti letech musí čelit.
 
Režie: David Duchovny Hrají: David Duchovny, Robin Williams
 
Pitva mimozemšťana (Velká Británie 2006)
 
Od režiséra “Shameless” a “Phoenix Nights” (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený  údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude  pravda odhalena?
 
Režie: Jonny Campbell Hrají: Declan Donnelly, Ant McPartlin, Bill Pullman, Harry Dean Stanton
 
Bonusy: Vynechané scény, nepovedené záběry, alternativní začátek, jak se točilo, komentář režiséra
 
Hadi v letadle (USA 2006)
 
Agent FBI Flynn (Samuel L. Jackson) je v akci. Musí dopravit z Havaje do Los Angeles důležitého svědka, který svým svědectvím pošle za mříže brutálního šéfa podsvětí. V devíti kilometrech nad zemí se na palubě letadla rozpoutá peklo v podobě záplavy jedovatých hadů. Agresivní plazi útočí na každého v dohledu. S pomocí losangeleského odborníka na plazy se Flynn stává vůdcem pasažérů v zoufalém boji o přežití.
 
Režie: David R. Ellis Hrají: Samuel L. Jackson
 
Bonusy: Nepovedené záběry, hudební video, komentář režiséra, upoutávky
 
Ztracený ráj (USA 2004)
 
Láska je nevyzpytatelná. Když ji hledáte, vyhýbá se vám, když rezignujete, vpluje do vaší náruče a řádně vše zkomplikuje. Příběh Shye (Orlando Bloom), který se v tropickém ráji zamiloval do Andrey (Zoe Saldana). Ta ho miluje, ale její starší bratr se pochopitelně k celé věci staví poněkud jinak. Na ostrov dorazí dva gangsteři, kterým se podaří utéct z vazby. Na svém útěku narazí na Shye a ten je pod tlakem okolností donucen spáchat zločin…
 
Režie: Frank E. Flowers Hrají: Orlando Bloom, Bill Paxton
 
Král videoher (USA 2006)
 
Alex (Allen Covert) má sladký život. Opustí nudnou práci jako úředník, živí se testováním počítačových her a neschází mu skoro nic. Ovšem jen do té doby, kdy jeho spolubydlící utratí všechny peníze na nájem v „masážním salonu“. Alex se tak ocitá bez střechy nad hlavou a nezbývá mu než se nastěhovat ke své osmdesátileté babičce a jejím stejně starým, hodně bláznivým spolubydlícím.
 
Režie: Nicholaus Goossen Hrají: Doris Roberts
 
Lední medvídek 2: Tajemný ostrov (Německo 2005)
 
Tajemný ostrov čeká právě na vás! Ve svém druhém filmovém dobrodružství cestuje lední medvídek Lars se svými přáteli lachtanem Robbym a tučňákem Carusem do Galapág. V tropickém ráji se setkají s mnoha nezvyklými a legračními zvířátky jako jsou krabi, želvy nebo pestří ptáci. Lars bude potřebovat pomoc všech přátel, aby zachránil před vědci svého nového, exotického kamaráda.
 
Režie: Piet De Rycker,Thilo Rothkirch
 
Stormbreaker (USA 2006)
 
Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka.  Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, aniž by to věděl, byl svým strýcem na podobné mise připravován. Jeho posláním je zjistit  k čemu bude sloužit počítačová hra Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke) a podmanit si tak celý svět.
 
Režie: Geoffrey Sax Hrají: Alex Pettyfer, Ewan McGregor
 
Agent 117 (Francie 2006)
 
Speciální agent 117 (jedna jedna sedm) je poslán do Egypta splnit celou řadu úkolů pro francouzskou tajnou službu. Jeho první povinností je vyšetřit vraždu svého kamaráda, špiona v Káhiře. Další mise ho zavede k Suezskému průplavu, nad kterým má převzít kontrolu a posledním neméně důležitým posláním je zajistit mír na Středním východě. Agent 117 je tím pravým pro tyto úkoly. Nemá sice ponětí o tom co dělá, ale vždycky má štěstí a dostane to co chce.
 
Režie: Michel Hazanavicius Hrají: Jean Dujardin
 
Voodoo: Umění ďábla (Thajsko 2004)
 
Byl zavražděn muž a celá jeho rodina. Policie podezřívá jeho bývalou milenku, ale nemůže najít žádné důkazy, které by tuto domněnku potvrdily. Když mladý reportér následuje svůj instinkt, zjistí, že vražednou zbraní nebyl ani nůž ani pistole, ale mnohem mocnější nástroj….voodoo.
 
Režie: Tanit Jitnukul Hrají: Arisa Wills, Supakson Chaimongkol